Terminali i ri i  aeroportit të Pekinit, Kinë
10 Objektet më interesante që përfundojnë në vitin 2019   Terminali i ri i  aeroportit të Pekinit,  Kinë nga Zaha Hadid Architects   Terminali i ri i Aeroportit të Pekinit  nga Zaha Hadid Architects është projektuar për të zgjeruar kapacitetin e aeroportit të kryeqytetit që do t’i shërbejë sektorit... Read more
1000 Museum, Kulla e projektuar nga Zaha Hadids Architects
    Muzeu 1000, Miami, SHBA nga Zaha Hadid Architects (pritet të kompletohet në  2019) Muzeu i ZHA-së 1000 është duke u zhvilluar si një kullë e re banimi, e cila tashmë ka filluar të marrë formë në horizontin e Majemit, Florida. Muzeu 1000 është kulla e parë dhe... Read more
“Luvri i Abu Dabi -t” njofton hapjen e madhe në Nëntor
Luvri i Abu Dabit, i projektuar nga Ateliers Jean Nouvel, është gati të bëjë paraqitjen e parë pasi Muzeu ka shpallur tashmë datën e hapjes 11 Nëntor 2017.   Ceremonitë e hapjes do të shfrytëzojnë strukturën unike për të organizuar një seri koncertesh, shfaqjesh dhe evenimentesh të planifikuara për... Read more
Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi” nga Casanova dhe Hernandez Architects
Projekti ka për qëllim të promovojë dialogun mes traditës dhe modernes, mes të shkuarës dhe së ardhmes. Trashëgimia e traditës është theksuar nga reastaurimi i kësaj godine historike të projektuar nga piktori, skulptori, fotografi dhe arkitekti i famshëm Shqiptar i lindur në Shkodër Kolë Idromento, duke ruajtur ndërkohë karakteristikat... Read more
Skygarden, parku 33 milion USD i Seulit
Ja si do të transformohet autostrada në park me 24 mijë bimë. Projektues MRVDV Projekti do të jetë 914 m i gjatë Kryeqyteti i Koresë së Jugut, Seul së shpejti do të ketë një kopsht masiv urban që rivalizon High Line (kopshtin e ngjashëm në New York) Render i... Read more
Qendra Kombëtare e Konventave Katar
Projekti Arata Isozaki Vendndodhja  Doha, Katar Viti i hapjes 2011   Projektuar nga arkitekti i njohur japonez Arata Isozaki, fasada spektakolare ngjan me dy pemë të ndërthurura që zgjaten duke  arritur dhe u mbështetur në strehën e objektit. Pema simbolizon dijen dhe pikëtakimin e njeriut në shkretëtirë. Ajo është... Read more
Projekti më i ri i Santiago Calavatra, 1 miliard pound për Londrën.
Gjigandi Knight Dragon ka zbuluar projektin më të ri prej 1 mialiardë pound të projektuar nga arkitekti dhe inxhinieri  Santiago Calatrava, në zemër Gadishullit Greenwich. Kjo pikë e re referimi  për Londrën do të transformojë plotësisht Gadishullin Greenwich, si një nga pikat kulturore më të reja të Londrës. Banorët... Read more